• زاهدان روبروی پاساژ قائم خیابان شریعتی
  • ref@post.ir
  • ساعات اداری: 8:00 الی 14:00
*

صفحه ثبت نام کنتور آب

صفحه ثبت نام کنتور برق

 

 

 

سوالات متدوال در مورد گاز کشی

 

نمونه پیام اطلاع رسانی آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیه سوالاتی در مورد گاز کشی سریع

 سوالات متداول

 

اطلاعات بیشتر در مورد گاز کشی

اطلاعات عمومی بیشتر

 

هزینه کنتور ها به تفکیک

 

 

 

تکمیل فرم جهت انجام امور گاز کشی از صفر تا صد

برخی از اصطلاحاتی که در جریان درخواست کنتور گاز با آنها مواجه می شوید به قرار ذیل است:

1- تعریف مشترک : برای شخصی که درخواست کنتور کرده و به وی کنتوری اختصاص داده شده است حال این فرد یا یک شخصیت حقیقی است یا حقوقی . این شخص مسئولیت پرداخت هزینه های مربوط به مصرف گاز و خرید انشعاب را بر عهده دارد . برای چنین شخصی یک شماره ی اشتراک اختصاص داده می شود و طبق همین شناسه قابل شناسایی است .

 

2- مشترک جزء و عمده : مشترک جز به مشترکی اطلاق می گردد که از گاز طبیعی با فشار کمتری در حدود یک چهارم پوند بر اینچ مربع استفاده می کند و مصرف آن کمتر یا در حدود 160متر مکعب در ساعت است . ولی مشترک عمده مشترکی می باشد که تقاضای وی بیشتر از 160متر مکعب در ساعت است و نسبت به مشترک جزء ، مصرف بیشتری دارد .

3- هزینه برقراری انشعاب چیست ؟ مشترک در قبال دریافت حق انشعاب هزینه هایی را پرداخت می کند که این هزینه ها متناسب با ظرفیت کنتور و سایر موارد مربوطه می باشد .

4- حق اشتراک چیست ؟ به هزینه هایی اطلاق می گردد که مشترک باید در ارتباط با دریافت اشتراک و امتیاز استفاده از گاز طبیعی پرداخت کند .

 

5- هزینه ی انشعاب چیست ؟ متقاضی باید هزینه های نصب تاسیساتی را پرداخت کند که باعث می گردد تا منزل وی به شبکه ی توزیع گاز وصل شود .

6- منظور از آبونمان آزاد چیست ؟ مشترکین جزء باید با توجه به ظرفیت کنتور یا ایستگاه خود مبلغ ثابتی را تحت عنوان آبونمان آزاد در قالب قبض دوره ای پرداخت نمایند .

7- به چه شخصی متقاضی گفته می شود ؟ شخصی که شرایط لازم برای درخواست کنتور را داشته باشد اطلاق می گردد حال این شخص یا یک فرد حقیقی است یا یک فرد حقوقی .

 

8- گاز بها چیست ؟ مشترکین در قبال استفاده از گاز طبیعی مبلغی را تحت عنوان گاز بها در قالب قبوض دوره ای پرداخت می کنند . میزان مصرف بر اساس متر مکعب محاسبه می شود و از طریق ارقام شمارشگر کنتور مشترک این مصرف قابل محاسبه است .

9- آبونمان ثابت چیست ؟ مبلغی که به تناسب حداکثر ظرفیت کنتور از مشترکین اخذ می گردد .


آدرس: زیباشهر، بلوار 22 بهمن _ بین 22 بهمن 8 و 10(انتهای بشارت 16 سمت چپ)

 

 


آدرس ما روی نقشه

 

 
جهت مشاوره رایگان و سوالات

 

05433292148

تماس یگیرید

 

* *